Волфсбург нанесе два звучни шамара на фаворита Реал Мадрид (ВИДЕО)

Отборът на Волсбург постигна важна побед в пърия 1/4-финал от Шампионска лига, след  като се наложи с 2:0 над РЕал Мадрид като домакин на "Фолскфаген Арена", а точни за домакините  бяха Родригес и Арнолд.

Така преди реваншите другата седмица играчите на Дитер Хекинг си осигуриха добъър аванс, който им дава предимство и шанс за 1/2-финалите на турнира на богатите.

Отборът на Реал Мадрид бе по-дейният в началото на срещата и в 13' се стигна до първо чисто голово положение. Карим Бензема получи в наказателното поле, след което се освободи прекрасно от Данте, но изстрелът на френския таран бе париран по прекрасен начин от Бенаглио.

16' след началото на срещата се стигна до спорна ситуация, при която в наказателното поле на гостите се спречкаха Каземиро и Андре Шурле и последва дузпа за домакините. Зад топката застана Родригес, който прати Кейлор Навас в обратния ъгъл за 1:0. От началото на сезона в турнира на богатите, играчите на Зинедин Зидан за първи път изостават в резултата.

В 25' се стигна до втори гол във вратата на Кейлор Навас след прекрасна атака на домакините. Енрике проби от дясно и центрира в наказтелното поле, където непокрит се оказа Максимилиан Арнолд, който промуши топката под плонжа на Навас за 2:0.

Пет минути преди почивката играчите на Зинедин Зидан можеха да върнат едно от попаденията, но удар на Тони Кроос бе спасен от вратаря на домакините. Последва и принудителна смяна за гостите, като на терена се появи Хесе за сметка на Бензема.

През втората част гостите бяха по-дейният състав, като атаките към вратата на Волфсбург валяха една след друга. Гарет Бейл и Кристиано Роналдо изпуснаха най-чистите положения пред вратата на Бенаглио, като до 70' работа за Навас почти нямаше.

Преди мача

Тимът на Волфсбург продължи към 1/4-финалите на Шампионска лига, но там ги чака звездният тим на Реал Мадрид, който загуби всякакви шансове за друг трофей и е съсредоточил всичките си сили към турнира на богатите.

В предишната фаза "вълците" надделяха над Гент, а "белия балет" се справи с тима на Рома.

Дитер Хекинг е избрал да стартира с Бенаглио, Родригес, Данте, Налдо, Виериня, Гилавуги, Луис Густаво, Дракслер, Арнолд, Пинто и Шурле.

Зинедин Зидан ще стартира с Навас, Данило, Пепе, Рамос, Марсело, Модрич, Каземиро, Кроос, Роналдо, Бензема и Бейл.