Волфсбург извади 21 млн. долара за японски нападател

снимка: БГНЕС

Немският клуб Волфсбург направи предложение за японския национален нападател Йошито Окубо. Това съобщиха от тима на играча Висел Кобе с уточнението, че обмислят офертата. "Получихме официално писмо от тях. Не можем да кажем какво ще се случи в бъдеще, но трябва да уведомим, че Окубо има действащ контракт с нашия отбор. Предполагам, че немците разбират това", заяви ръководителят на клуба Масахиро Уада пред репортери. Той потвърди, че е разговарял с немските си колеги, но не разкри повече подробности.

 

Според японските медии Волфсбург са готови да предложат 2 млрд. йени (21 млн. долара) за играча, който може да се присъедини във Волфсбург към сънародника си Макото Хасебе. Окубо, автор на 5 гола в 32 срещи на Япония, премина в Кобе през 2007 г. с 4-годишен контракт. Той има 64 попадения в 146 мача от японското първенство, както и 5 гола за испанския Майорка, в който игра два сезона до 2006 г.