Волфсбург излезе пети в Бундеслигата

Пред 40 648 зрители на Олимпийския стадион в германската столица отборът на Волфсбург победи като гост Херта /Берлин/ с 2:1 в последния мач от 21-вия кръг на германското футболно първенство - Бундеслигата.

Със спечелените три точки отборът на Волфсбург се изкачи от шесто на пето място във временното класиране на Бундеслигата с актив от 36 точки, като измести Борусия /Мьонхенгладбах/ от петото място. От своя страна Херта /Берлин/ остана на 8-мо място с 31 точки.

Домакините от Херта откриха резултата в 21-та минута с гол на своя полузащитник Пер Скелбред. В 58-та минута защитникът на гостите Робин Кнохе изравни с удар с глава.

В 78-та минута влезлият като резерва Даниел Калигиури с прецизен далечен удар изпрати топката в мрежата на вратаря на берлинчани Томас Крафт - 2:1 за Волфсбург.

Така Херта претърпя четвърта загуба в последните си шест домакински мача.