Волфсбург и Хамбургер си поделиха по точка

Волфсбург и Хамбургер ШФ завършиха 1:1 в първия мач от 14-ия кръг на футболното първенство на Германия.

Така домакините продължиха серията си на седем мача без загуба. Гостите откриха резултата чрез Хакан Джаланоглу в 20-а минута, който се разписа от пряк свободен удар от около 40 метра.

11 минути по-късно Рикардо Родригес изравни за Волфсбург от дузпа, след като Хайко Вестерман повали в наказателното поле Даниел Калигури.

Минута преди това гостите можеха да удвоят преднината си, но Пиер-Мишел Ласога пропусна. В 86-а минута пък Иво Иличевич от Хамбургер ШФ уцели гредата.

Волфсбург заема пето място в класирането с 23 точки, а Хамбургер ШФ е на 10-а позиция с 16 точки, след като спечели само един от последните си четири мача.

По-късно днес шампионът Байерн Мюнхен е домакин на Айнтрахт Брауншвайг, посочва БТА.