Волфсбург и Дортмунд с равенства в Бундеслигата

Волфсбург допусна изравняване от 2:0 до 2:2 като домакин на борещия се за оцеляване в Бундеслигата Хановер и застраши завършването си на втора позиция в класирането. „Вълците“ са на финал в турнира за Купата на Германия след победа с 4:0 по-рано през седмицата над Арминия (Билефелд), но не можаха да зарадват феновете си с очакван успех.

Тимът на Дитер Хекинг е с 62 пункта на второ място, но има само пет точки аванс (и мач повече) пред третия Борусия (Мьонхенгладбах) (от който загуби миналия уикенд и направи Байерн шампион), който гостува на Херта в неделя от 18:30 часа.

Кралят на асистенциите в Европа Кевин де Бройне подаде и за двата гола на „вълците“ - първият в 24-ата минута отбеляза Бас Дост, а в 45-ата Иван Перишич покачи на 2:0. След почивката обаче Юлиан Бранд намали в 47-ата, а десет минути по-късно Сане оформи крайното 2:2.

След 877 минути без отбелязан гол Бас Дост най-накрая отново се разписа и е номер едно в първенството по брой попадения през 2015 година – 12. Кевин де Бройне пък изравни върховото постижение в Бундеслигата за брой асистенции – 18, колкото Мисимович е записал също с екипа на Волфсбург през 2008/09.

След 31 кръга Хановер е с 30 точки на 16-то място точно под чертата, като за негово щастие Фрайбург отстъпи с 1:2 на Падерборн и спасителната 15-та позиция е само на 1 точка.

Борусия (Дортмунд), който ще се изправи срещу Волфсбург на финала за купата, завърши 1:1 като гост на Хофенхайм и двата тима запазиха съответно девето и осмо място. Домакините имат 41 точки, а отборът на Юрген Клоп – 40.

Кевин Фоланд откри резултата в 33-ата минута, но Матс Хумелс изравни само 120 секунди по-късно. В други мачове Шалке надви Щутгарт с 3:2, но остава твърдо на пето място с 45 точки – на цели десет от четвъртия Байер (Леверкузен), който днес вечерта приема Байерн.