Волейнационалките с великолепна победа на Мондиала

Женският национален отбор по волейбол на България надигра Тайланд с  3:2 (25:18, 22:25, 18:25, 25:22, 19:17) в предпоследния си мач от група F в Осака, от втората фаза на световното първенство в Япония.

Така родните представителки записаха трета победа на мондиала, като заемат седмо място във временното класиране на потока, с три успеха, шест загуби и 8 точки. Пред нас е Тайланд, със същия актив, но с 11 точки.

Селекционерът Иван Петков, който е наставник и на ВК Марица, заложи на следния състав: Лора Китипова, Христина Русева, Нася Димитрова, Гергана Димитрова, Мария Каракашева, Мирослава Паскова, либеро Жана Тодорова (Мира Тодорова, Петя Баракова).

България записа великолепна победа над класен съперник, който е редовен участник в Лигата на нациите и показа възможности на световното първенство. С това националките ни извоюваха успех и за самочувствие, и за израстване на младия ни състав.

Нашите момичета показаха характер и воля за да повалят съперника. След като изоставаха с 1:2 гейма и 1:5 в четвъртата част националките ни успяха да се върнат в мача и да преклонят съперничките.  В тайбрека драмата бе пълна, като след равенството 14:14 и двата съперника имаха възможност да затворят гейма. По-голяма устойчивост обаче показа българският тим, като се поздрави с крайния успех.

Реализатор за победата на България бе Нася Димитрова с 28 точки. Гергана Димитрова завърши с 20 точки.