Волейболният отбор на Омуртаг оглави държавното първенство

снимка: fivb.org

Волейболният отбор на Омуртаг спечели държавното първенство на спортистите от малките селища.

По този повод кметът на общината Неждет Шабан изпрати поздравителен адрес до клуба, трениращ към прогимназия "Акад.Даки Йорданов".

Тимът на треньорите Андрей Йорданов и Виолета Станкова се класира на първо място на държавното първенство, което се проведе в Сопот.

За призовото място омуртагските състезатели се надиграваха с волейболистите на "Ботев" - Ихтиман.

Волейболът е спорт, който от години се развива в Омуртаг. В същата гимназия и отново при треньора Андрей Йорданов е започнал спортната си кариера и националният състезател Виктор Йосифов.

Днес той е гордост за своите съграждани и пример за младите волейболисти. Освен първото място в Сопот, учениците имат и други добри резултати от проведените състезания през този сезон.

На мини волейбол момичетата до 12 години спечелиха трето място в Регион Добруджа, Североизточна България и шесто място в Източна България /регион Добруджа и регион Странджа/.

На финалните ученически игри 2012/2013 г., които се проведоха тези дни отборът на момичета седми клас, се класира на пето място от участващи общо десет тима, допълват от пресслужбата на общинската администрация.