Волейболните националки пречупиха Израел с 3:1 в Европейската лига

снимка: cev.lu

Женският национален отбор по волейбол на България записа шестата си победа в Европейската лига и задържа лидерството в група Б на надпреварата след нелесно постигната победа като гост на Израел с 3:1 ( 25:13, 22:25, 25:21, 26:24).

Българските стартираха срещата в Раанана в състав Диана Ненова, Таня Събкова, Ева Янева, Елица Василева, Страшимира Филипова, Христина Русева, либеро Мария Филипова и бързо затвориха първия гейм на двубоя, позволявайки на домакините да отбележат само 13 точки.

Втората част на двубоя също започна добре за нашите момичета, но израелките вдигнаха качеството си на игра след втората техническа пауза, поведоха в резултата с 22:19 и не позволиха на „лъвиците" да наваксат изоставането си от три точки до края на гейма.

Равният резултат принуди наставника Драгун Балтич да експериментира с няколко смени в състава, които дадоха резултат във втората част на третия гейм. Националките заиграха концентрирано и резултатно, стопиха пасив от 6 точки и спечелиха частта на 21 точки.

Финалният гейм също не дойде без борба, но българките съумяха да спечелят решителните три точки след първия геймбол за съперничките си при 23:24 и триумфираха с крайния успех - 3:1 в мача.

Най-резултатна за победата бе завърналата се от Италия Елица Василева, която отбеляза 20 точки, следвана от Страшимира Филипова с 15.