Волейболистките с тежка загуба от Сърбия

снимка: cev.lu

Женският ни национален отбор по волейбол не успя да вземе гейм на Сърбия и загуби с 4:0 в първата контролна среща между двата тима, играна в зала "Рума" в едноименния сръбски град.

Домакините взеха първите три гейма съответно с 25:17, 25:20 и 25:21, след което селекционерът на България Марчело Абонданца и колегата му Зоран Терзич се разбраха да бъде изиграна още една част, която също бе спечелена от сръбкините - 25:20.

Тази проверка е част от подготовката на двата отбора за Световно Гран При 2013. Вторият спаринг между България и Сърбия е днес от 18:00 часа.

Най-резултатни за "лъвиците" бяха Добриана Рабаджиева и завърналата се след контузия Емилия Николова с по 11 точки.

За Сърбия над всички бе Бранкица Михайлович, която стана топреализатор на мача със 17-те си точки.