Волейболистките на Левски спечелиха втория турнир от Скаут лигата

Младите волейболистки на Левски (София) спечелиха втория турнир от новосформираната Скаут лига, която обхваща момичета родени 2002/2003 набор.Така Сините печелят втори пореден турнир от пилотния проект на БФВ, като успехът идва без нито един загубен гейм в изиграните мачове двете надпревари до сега!

Второто поредно състезание се проведе в Пловдив, като двубоите се играха в зала Лаута, а финалът се проведе в залата на Пловдивския университет.

В първия полуфинал от надпреварата тимът на ЦСКА надигра Марица с 2:1(25:19, 22:25, 15:12) и с този успех достигна до финал. Двубоят бе изключително оспорван, с много обрати и равностойност. След размяна на първите две части и равенство 1:1 гейма, двубоят продължи в тайбрек. В него отново имаше единоборство, като  интригата бе до край. След равенството 11:11 обаче Червените показаха по-добра психика и надделяха във важния мач, като постигнаха крайната победа.

Във втория полуфинал тимът на Левски победи категорично Славия с 2:0 гейма (25:19, 25:13) и продължи на финал.

След този развой на събитията финалът в надпреварата в Пловдив се различаваше от първия турнир в София единствено в съперника на Сините, като спорът за първото място противопостави Левски и ЦСКА. Левскарките обаче и този път доминираха изцяло, като победиха Червените с 2:0 (25:18, 25:12)  и отново застанаха на върха.

В спора за 3-4 място тимът на Марица победи Славия с2:0 (25:14, 25:16) и взе третото място, а четвъртата позиция остана за Белите.

В спора за 5-6 място тимът на Звезди 94 победи Локомотив 1929 с 2:0 (25:13, 25:10) , като звездите заеха пета позиция , железничарките останаха шести в турнира.