Волейболистките на ЦСКА започнаха с победа за Купата на България

Настоящите носителки на Купа България, женският отбор на ЦСКА (София), започнаха с чиста победа кампанията си за запазване на трофея. В първия мач от първия ден на турнира за Купа България, който се провежда в софийската зала "Универсиада", "червените" победиха Спартак 96 (Плевен) с 3:0 (26:24, 25:15, 25:15) и поведоха класирането в Група А.

 

Плевенчанки имаха своите шансове в първия гейм, когато дори достигнаха до 4 точки аванс. Те първи достигнаха и до геймбол при 24:23, но не издържаха и загубиха следващите 3 разигравания. Във втория и третия гейм напълно се разцентрира посрещането на състезателките на Виолета Антонова, което доведе до разгромни разлики в полза на ЦСКА.