Волейболистките на България не дадоха шанс на Дания в първия мач от предквалификацията за Олимпиадата

снимка: cev.lu

Женският национален отбор на България по волейбол стартира с победа в олимпийската предквалификация по волейбол за жени в Баку (Азербайджан).

В първия си мач от група "В" българските волейболистки победиха без проблеми Дания с 3:0 (25:12, 25:12, 25:16) гейма. Срещата продължи само 65 минути, информира БТА.

Възпитаничките на новия треньор Марчело Абонданца бяха с класа над съперничките си и спечелиха първите два гейма с 25:12 след 43 минути.

Датчанките показаха характер само в началото на третия гейм, когато поведоха в резултата, но след 10:10 българските националки загубиха само шест точки до края на мача.

Най-резултатни с по 9 точки за България са Ева Янева и Елица Василева. За Дания с 8 точки завърши Карен Хелмер-Хансен.

Във втория си мач от групата утре от 16.30 часа България ще играе с домакините от Азербайджан.