Водещите български атлети ще участват във "Високата обиколка на Витоша"

Точно в 9:00 часа на 11 май (събота) пред хижа "Алеко" ще бъде даден старта на първото по рода си екстремно състезание по планинско бягане Salomon Vitosha Trail.

Заявки за участие по 27-километровата "Висока обиколка на Витоша" са дали най-добрите български атлети, а също така и водещи състезатели от чужбина.

От българска страна на старт ще застанат Кирил Николов - Дизела, шампион по планинско бягане и спортно ориентиране, Шабан Мустафа, победител в маратона на София за 2012-а, Иван Сираков, медалист от шампионатите по планинско бягане, Христина Козарева, шампионка по планинско бягане и още десетки известни имена от стартовете по триатлон, скорскънтри.

Над 200 състезатели ще се борят за първото място в класическата дистанция. За останалите атлети Salomon Vitosha Trial предлага надпревара по трасе от 12 км със сборна денивелация 600 м.

Призьорите в отделните възрастови групи ще си разделят награден фонд от 3000 лв. Сред всички участници и зрители ще бъде разиграна томбола за един GPS часовник Suunto Ambit.

Очакваното финиширане на атлетите ще е пред хижа "Алеко" около 11:00 часа за стартиралите по късото трасе и около 11:30 часа за тези които бягат по дългата дистанция.

Награждаването ще е около 13:30 часа.