(ВИДЕО) Брадата задмина легенда на Хюстън, НБА екшън на Изток

Джеймс Хардън изведе Хюстън до втори успех в четвъртфиналната серия с Юта в Западната конференция на НБА, пише специализираният сайт bgbasket.com. „Ракетите“ отново спечелиха у дома, този път със 118-98.

Брадата записа третия трипъл-дабъл в кариерата си във фаза на елиминациите – 32 точки, 13 борби и 10 асистенции. С постижението си той задмина легендата Хакийм Олайджуон за най-много асистенции в плейофите в историята на Хюстън.

По 17 точки за Юта отбелязаха Рики Рубио и Ройс О`Нийл.

На Изток първият в редовния сезон Милуоки също поведе с 2-0 срещу Детройт, като спечели второто си домакинство със 120-99.. Най-резултатен за успеха бе Ерик Бледсоу с 27 точки. Янис Андетокумбо се отчете с 26 точки и 12 борби. За Детройт Люк Кенард завърши с 19 точки.

Кайри Ървинг донесе втора победа на Бостън в серията срещу Индиана. „Келтите“ се наложиха трудно над своя съперник с 99-91 след драматични финални минути. Ървинг завърши срещата с 37 точки (6 тройки), 6 борби и 7 асистенции, докато за съперника с 23 точки е Боян Богданович.