Владо Николов с 15 точки при загуба на Пиаченца

снимка: copravolley.it

Владимир Николов завърши с 15 точки при поражението на Копра Елиор Пиаченца с 1:3 като гост на Сисли Белуно в Серия А1.

В отделните части тимът на българския национал загуби с 25:10, 25:22, 24:26 и 25:23 за час и 41 минути игра.

Андрей Жеков и Николай Пенчев не бяха включени в групата за визитата, а за „вълците" най-резултатен бе Христо Златанов със 17 точки (15 атаки при 38% успеваемост, 2 блокади). Николов се отчете с 1 ас, 12 успешни атаки (44%) и също два блока.

Пиаченца остава с 35 точки в класирането и се намира на 7-ма позиция, а Сисли Белуно е 4-ти с 44 пункта.

Фидиа Падуа на Венцеслав Симеонов не можа да спечели гейм при гостуването си на Лубе Банка Мачерата и бе сразен с 22:25, 21:25 и 20:25. Българският диагонал завърши мача с едва 7 точки от 5 атаки (22% успеваемост) и 2 блокади.

Тимът от Падуа е 9-ти в подреждането с 28 точки, колкото е активът и на Марми Ланца.

Тоно Калипо Вибо Валентия и Николай Николов победиха като гости именно Марми Ланца с 3:1 след 31:29, 19:25, 25:13, 25:21.

Българският център се отчете с 4 точки от атака при 44% успеваемост, тъй като игра само в първите два гейма на мача.

Каза Модена на Виктор Йосифов спечели драматично с тайбрек визитата си на Андреоли Латина на Йордан Гълъбинов. Двамата българи обаче не се включиха в играта, като центърът на националния ни отбор дори не бе в групата за срещата, приключила при 25:17, 25:20, 26:28, 22:25, 15:12.