Владо Николов помогна на Галатасарай да оцелее в турнира на CEV

Воденият от Драган Нешич турски тим Галатасарай (Истанбул) успя да оцелее в европейския си поход след люта шестгеймова битка край Дунава, за да се класира за шестнадесетинафиналите на турнира за Купата на претендентите.

След 3:0 за домакините в първия мач край Босфора, в реванша словашкият ЮНИЦЕФ (Братислава) успя да устои за крайното 3:2 (32:30, 21:25, 25:21, 12:25, 15:12), оформено след 2 часа и 7 минути игра и да сведе нещата до златен гейм.

Не напълно възстановен от своята контузия, Владимир Николов не игра в първия гейм, но след 13:12 за словаците във втория Нешич се принуди да го прибегне до неговите услуги.

Въпреки че българският диагонал остана в игра до края на мача и много помогна на своите, особено с изпълненията си на сервис, турците на успяха да избягнат рисковия златен гейм. Този решаващ допълнителен гейм започна страхотно за Галатасарай, който поведе със 7:1 при сервиси на Владо Николов. Това обаче не отказа словашкото опълчение и ЮНИЦЕФ успя да изравни при 14:14.

Все пак от следващите четири разигравания три отидоха в полза на фаворита в този сблъсък и Галатасарай спечели "алтън-сета" със 17:15, за да се класира напред. Другият българин в тима на Драган Нешич - Теодор Салпаров, не бе в групата за гостуването в Братислава.

Шестнадесетинафинален противник на Галатасарай ще бъде швейцарският Волей Амрисвил (Амрисвил). Двата мача трябва да се изиграят между 4 и 13 декември като волейболистите на Нешич ще домакинстват в първия двубой.