Владо Николов: Дано Копра продължи с добрите игри

снимка: iNews.bg

Капитанът на националния отбор по волейбол Владимир Николов бе много доволен от чистата победа с 3:0 на неговия Копра Елиор Пиаченца като гост над Рома Волей в 11-ия кръг на Серия А1.

 

Българският диагонал наниза 12 точки за успеха на своя тим, а нашенецът с италиански паспорт Христо Златанов стана топреализатор с 23 пункта. Копра е отборът с най-много българи в състава си, тъй като в редиците му се подвизават и националите Андрей Жеков и Николай Пенчев, които бяха резерви в двубоя в Рим.

 

„Надявам се, че ще продължим да показваме добри игри, както го направихме в днешния мач", заяви Владо Николов пред volleyball.it. "Мисля, че сега Копра започва истински сезона в Италия."

 

„Дълго време работихме за физическата си форма, но резултатите ни не бяха добри. Много съм щастлив, че успяхме да спечелим срещу силен отбор като Рома", завърши капитанът на „лъвовете".

 

Копра наистина се нуждае от победна серия в шампионата, защото в момента се намира на незавидната 11-та позиция с класирането с едва 11 точки - 18 по-малко от лидера Итас Диатек Трентино.

 

В следващия кръг на 29-ти декември тимът от Пиаченца ще се изправи срещу Бре Банка Кунео - именно отборът, с който Владо Николов пожъна най-големите си успехи на Апенините.