Владинова с четири златни медала на Държавното

Невяна Владинова от Левски спечели и четирите златни медала  във финалите на отделните уреди при жените на държавното  първенство по художествена гимнастика категория "Елит", което се провежда във Велико Търново.

Владинова, която остана трета в многобоя вчера, днес взе  златото на обръч с 16.300 точки, на топка с 16.150 точки, на  бухалки с 16.250 точки и на лента със 17.250 точки.

На обръч втора е Сара Стайкова (Левски-Триадица) с 16.150  точки, а трета - Радина Филипова (ЧАР-ДКС Варна) с 15.400 точки. На топка среброто взе шампионката в многобоя Мария Матева от клуб Олимпия 74 (Бургас) с 15.650 точки, а трета е Радина  Филипова с 15.300 точки. Мария Матева е втора на бухалки с 16.200 точки, пред Сара  Стайкова с 16.000 точки.

На лента сребърна медалистка стана Мария Матева със 17.200  точки, а бронза взе Сара Стайкова с 16.400 точки. При девойките старша възраст на обръч две гимнастички си  поделниха първото място - Ася Иванова (Импала, Стара Загора) и  Боряна Калейн (Левски-Триадица). Те получиха еднакви оценки от  14.600 точки. Трета е Ерика Зафирова (Олимпия 74, Бургас) с  14.450 точки.

На топка победителка е Катерина Маринова (ЧАР ДКС, Варна) с  15.050 точки, следвана от Ерика Зафирова с 14.400 точки и Ася  Иванова с 14.250 точки. На бухалки първа е Катерина Маринова с 14.750 точки, а втора и трета са съответно Боряна Калейн с 14.650 точки и Ася Иванова с 14.250 точки.

На лента триумфираха Катерина Маринова и Ерика Зафирова с  еднаква оценка от 14.750 точки, а трета е Ася Иванова с 14.100  точки. Така Катерина Маринова завършва с три златни медала на  финалите на отделните уреди.

Победителка в многобоя при девойките младша възраст стана  Биляна Писова (Левски Триадица) с 49.200 точки. Втора е Деница Стефанова (Импала) с 48.500 точки, а трета -  Звезда Игнатова (ЧАР-ДКС, Варна) с 45.850 точки.

Утре държавното първенство завършва с финалите на отделните  уреди при девойките младша възраст, пояснява БТА.