ВК Черно море повтори футболния Литекс! Арда с първа победа след скандал

снимка: bgvolleyball.com

Тимът на Арда (Кърджали) записа служебна победа с 3:0 (25:0, 25:0, 25:0) у дома над Черно море (Варна), след като треньорът на гостите извади своите волейболисти в края на втория гейм.

Арда поведе в резултата с 1:0 части, а при 22:20 във втория гейм треньорът Виктор Карагьозов и играчите на Черно море бяха несъгласни с отсъждане на рефера и предизвикаха скандал. Техните бурни реакции прераснаха в това старши треньорът да се оттегли от срещата и да извади състава си от полето. Домакините изчакаха необходимото време и след като тимът от морската столица не се върна на игралното поле, срещата приключи.

По този начин Арда взе първа победа този сезон и се отлепи от дъното. Кърджалийци имат в актива си 9 точки и изпревариха Тетевен Волей, като вече са на 11-а позиция. Черно море е на девето място с 14 точки (4 победи, 9 поражения).

Тази ситуация напомни на скандалния мач на "Георги Аспарухов" през 2015 г., когато спортният директор на Литекс Стойчо Стоилов извади тима от терена при резултат 1:0 срещу Левски. Тогава "оранжевите" останаха осакатени от съдийството Георги Йорданов, който изгони двама футболисти на ловчанлии.