Вижте каква глупост сътвори Пацо Тигъра за Астра (ВИДЕО)

Българският национален вратар Пламен Илиев си изкара глупав червен картон в мача на своя Астра (Гюргево) срещу Университатя Крайова от 17-ия кръг на румънското първенство, завършил наравно 2:2. Тигъра изрита мощно без топка футболист на гостите в 72-ата минута на мача и бе изгонен от главния рефер. Българинът остави тима си с 10 човека при резултат 1:2, а съотборниците му сториха геройство, като успяха да изравнят минути след случката.

Още в 5-ата минута Густаво от Университатя вкара дузпа във вратата на Илиев, а три минути по-късно тимът на Едуард Йорданеску съумя да върне паритета. Отново Густаво поведе гостите малко след почивката, а след това дойде и абсурдното поведение на Пламен Илиев. В 79-ата минута обаче Александру Дандеа оформи крайния резултат.

Само Апостол Попов игра за Университатя от тримата българи в състава. Радослав Димитров остана на скамейката през целия мач, а Христо Златински не бе в групата. Астра заема шесто място в класирането с 25 точки. Университатя Крайова е на трета позиция с 33 точки, като изостава само на 2 от лидера Стяуа и на 1 от ЧФР Клуж.

Вижте видео от червения картон на Илиев (10:30 мин.) - ТУК!