Вижте как ЦСКА унищожи всички „професионални“ съперници за Купата (ВИДЕО)

снимка: БГНЕС

ЦСКА размаза футболната йерархия в България и от позицията на третодивизионен тим с аматьорски статут ще се бори за 20-ата си Купа във финала срещу Монтана, на който се очакват 40 хиляди зрители, основно викащи за „червените“.

Освен, че по изумителен начин момчетата на Христо Янев с изцяло български и доста млад състав елиминираха четири отбора от по-горно ниво, те изиграха и най-много мачове в турнира, защото почнаха от квалификационните кръгове.

Първият двубой на ЦСКА бе срещу София 2010 и завърши с победа 4:1, като с успеха „червените“ се класираха за финала на областните квалификации. Именно победата с 1:0 над Септември в него се оказа и най-драматичната за ЦСКА, защото голът бе отбелязан от Преслав Йорданов в 90-ата минута.

Следващото препятствие за 'армейците' бяха Междуобластните квалификации, където в първи кръг ЦСКА размаза Сарая с 11:0 и се класира за финала срещу Ботев (Ихтиман), спечелен също доста лесно с 5:0.

Така ЦСКА заслужи място на 1/16 финалите, които се водеха първият кръг от основната схема и именно там вече започнаха битките с отбори от по-горни дивизии. Първият противник бе Нефтохимик, повален с 3:1 на стадион „Българска армия“.

ЦСКА гостува на Спартак в Плевен в осминафиналите и надви с 2:0 с голове на Преслав Йорданов.

На четвъртфинала бе поразен Созопол с 3:0 на „Армията“, където феновете впечатлиха света с хореографията си на „Междузвездни войни“.

ЦСКА трябваше да играе два мача с третия в А група Берое на полуфиналите, а за огромен шок за футболна България, Янев и компания удариха два пъти елитния си съперник с по 2:0.