Висшата лига ще разреши на Ман Сити да вземат вратар под наем

галерия:

снимка: mcfc.co.uk

Английската Висша Лига по всяка вероятност ще позволи на Манчестър Сити да привлече нов вратар под наем до края на сезона, съобщава БиБиСи. „Гражданите“ изпратиха официално искане това да им бъде разрешено, след като останаха само с третия си вратар след контузии на Шей Гивън и Стюърт Тейлър.

 

Тейлър се възстановява от травма в коляното, а при равенството на Сити с Арсенал, Гивън извади рамо и ще пропусне остатъка от сезона. Така като единствен вариант за отбора остана вратарят от Фарьорските острови Гунар Нилсен, който няма записан мач с „небесносините“.

 

Според слухове, Ман Сити може да върнат от Бирмингам Джо Харт, който играе под наем там, но това би изисквало разрешение от ФИФА, както и съгласието на Бирмингам. Сега обаче тимът на Роберто Манчини ще може да вземе още един страж, който да поеме щафетата за решителните два мача срещу Астън Вила и Тотнъм, които ще решат четвъртото място в класирането.