Висла без контузения Генков претърпя първо поражение от октомври

галерия:

Без контузения български нападател Цветан Генков в състава си отборът на Висла загуби с 0:2 гостуването си на Сланск в мач от 23-ия кръг на полското футболно първенство, предаде БТА.

 

Тимът от Краков остана на върха на класирането с 44 точки, но прекъсна серия от 11 поредни мача без поражение в лигата от 31 октомври насам. На второ място с 41 точки е Ягелония, който в сряда се наложи над гостуващия Гурник Забже с 2:0.

 

Сланск пък се изкачи на трета позиция с 33 точки. Двубоят започна отлична за домакините от Вроцлав, които поведоха още във втората минута. Антони Лукасевич центрира в наказателното поле на гостите, Пжемислав Казмерчак не успя да засече добре, но в опита си да изчисти Радослав Соболевски отклони топката в собствената си врата.

 

Домакините продължиха да контролират мача и в 64-ата минута стигнаха до второ попадение. При бърза контраатака Марек Ганцарчик проби от дясно и подаде отличен пас към Лукаш Гикевич, който отблизо прати топката в мрежата за крайното 2:0.

 

Кой е любимият ви спорт?

Ако винаги сте си мечтали да гледате финалът на Шампионската лига на живо, PokerStars ви кани на невероятно спортно пътуване с покер промоциятаGame of Your Life.