Висенте дел Боске: Резултатът е справедлив

Селекционерът на Испания Висенте дел Боске бе изключително доволен от победата с 2:0 над Франция във вчерашния четвъртфинал от Евро 2012.

С нея „Ла Фурия" не само се класира за следващата фаза на Шампионата на Стария континент, но и постигна първи успех над „петлите" в официален мач.

На полуфинала се очертава иберийско дерби между еврошампионите и Португалия, която спечели с 1:0 над Дания в първия четвъртфинал от програмата на Евро 2012.

Дел Боске отново не заложи на чист нападател срещу Франция, като Фернандо Торес се появи в игра едва в средата на второто полувреме.

„Да играеш с чист нападател си има своите предимства, но ние искахме да задържаме повече топката, да доминираме и чрез това да създадем голови положения", коментира дел Боске след последния съдийски сигнал.

„Според мен резултатът е справедлив, защото контролирахме мача през по-голямата му част. В известен смисъл играем с трима нападатели - Иниеста, Фабрегас и Давид Силва, а честно казано, Бускетс и Шаби Алонсо не са чак толкова дефанзивни играчи.

Много сме силни по левия фланг, защото там имаме Иниеста и зад него Жорди Алба", каза още наставникът, визирайки атаката за първия гол, когато звездата на Барселона съхрани кълбото и изведе по крилото колегата си от Валенсия, който проби и центрира за непокрития Алонсо.

„Иниеста винаги прави мача тежък за противниците, а Алба игра страхотно днес. Франция нямаше нужната сила днес, но те играха подчертано нападателно с Рибери и Бензема, а по-късно и с включването на Насри и Жиру.

Те не са се защитавали, а ние успяхме да играем добре като отбор. Накрая се изморихме, но това е нормално, сега трябва да си починем възможно най-много, защото в сряда играем с Португалия", завърши треньорът на „Ла Фурия".