Вирусът "ФИФА" отново мъчи Барса

Барселона отново е измъчван от контузии на ключови играчи по време на мачовете от квалификациите за Световното първенство в Бразилия.

Така нареченият вирус „ФИФА" не подмина звездите на каталунския колос, които имаха проблеми от различно естество в двете международни срещи.

Първи в боя падна Жорди Алба, който още в петък в мача между Испания и Финландия получи здравословен проблем в прасеца.

В последствие беше уточнено, че става въпрос за разтежение, което го заплашва да пропусне мача от четвъртфиналите в Шампионската лига.

Снощи в гостуването на Франция бе ред на Педро Родригес, голмайсторът на „Ла Фурия", да закуцука към страничната линия.

Медицинският екип на Барселона тепърва ще преценява дали нападателят ще може да се възстанови навреме за двубоя в събота срещу Селта от Ла Лига.

Андрес Иниеста и Серхио Бускетс също имаха трудности по време на двубоя, като опорният халф дори завърши мача със специална превръзка на главата си.

Други национали в Барселона - Лео Меси и Хавиер Машчерано - трябваше да преживеят ужасяващата визита в боливийската столица Ла Пас и да играят 90 минути на 3650 метра надморска височина.

Меси повърна на полувремето на срещата, приключила 1:1, а Машчерано и неговите съотборници трябваше да се подкрепят с кислородни маски.