Винчи разгроми Су-Вей Хсиех и се класира за полуфиналите (снимки)

снимка: Sporta.bg/ Радила Радилова

Роберта Винчи (Италия) се класира за полуфиналите на Турнира на шампионките на WTA, който се провежда в зала "Арена Армеец" в София.

Винчи, която е поставена под номер 4 в основната схема на надпреварата, разгроми Су-Вей Хсиех (Тайван) с 6:1, 6:2 за 53 минути игра и записа втора победа в група "Сердика".

Както личи и от резултата, италианката не срещна никакви трудности срещу съперничката си от Тайван. Тя направи пет пробива в срещата, като даде на Су-Вей Хсиех да спечели едва три гейма в целия мач.

Така Роберта Винчи завършва втора в класирането в група "Сердика" с две победи от три мача. От тази група за полуфиналите продължава и Каролине Возняцки (Дания), която по-рано днес записа третата си победа след успех над Даниела Хантухова.

Хантухова и Хсиех са с по две загуби в първите си две срещи, а утре играят помежду си в мач без значение.