Виляреал подгони Шампионската лига след разгром

Нападателят Джовани Дос Сантос вкара два гола и подаде за още толкова при разгромната победа на Виляреал с 5:1 над Реал Сосиедад в последна среща от 19-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Мексиканският национал откри резултата в 16-та минута, след което подаде на Икечукву Уке за 2:0.

Дос Сантос се разписа със силен удар с левия крак след малко повече от половин час игра, а десет минути след началото на второто полувреме асистира и на Уче за 4:0.

Мой Гомес вкара пето попадение в полза на домакините от Виляреал в 58-та минута на срещата, а Иманьол Агирече се разписа за гостите от Реал Сосиедад, които трябва да забравят разгрома преди гостуването на "жълтата подводница" в четвъртък в мач от турнира за купата на Краля на Испания.

Първата среща между двата тима завърши при нулево равенство, но този резултат накланя везните сериозно в полза на Виляреал, посочва БТА.

Отборът на Марселиньо се възползва от домакинството на отбор в горната част на класирането и успя да го измести от петото място. Виляреал е с актив от 34 точки, а зона Шампионска лига и другият баски клуб Атлетик Билбао са само с два пункта аванс.