Виляреал остава в топ 4 след изстрадан успех над Елче

снимка: villarrealcf.es

Тимът Виляреал победи Елче с 1:0 като гост в последния мач от 12-ия кръг на испанското първенство.

С успеха си "жълтата подводница" събра актив от 23 точки, с които се утвърди на четвъртото място във временното класиране на Ла Лига - с 3 повече от петия Атлетик Билбао.

Лидер е отборът на Барселона с 34 точки, следван по петите от Атлетико Мадрид с 33, а трети е Реал Мадрид с 28 пункта.

Виляреал стигна до ценния успех след гол на нигериеца Икечукву Уче в последната минута на мача.

"Знаехме как да противодействаме, а в края имахме това късче късмет, което ни трябваше за победата.

Правим добър сезон до момента и трябва да продължаваме по същия начин", коментира 29-годишният Уче пред испанската телевизия Куатро.