Виляреал нанесе първо поражение на Еспаньол

Виляреал продължава отличното си представяне от началото на сезона, след като надигра с 2:1 Еспаньол в среща от шестия кръг в Примера дивисион.

Домакините все още нямат загуба в актива си и запазиха четвъртото си място в класирането, а в същото време нанесоха първа загуба на Еспаньол от началото на сезона.

Виляреал взе преднина в мача още в първата минута, когато ветерана Кани с глава изведе Жереми Пербе и прати топката в мрежата на съперника за 1:0. Вторият гол реализира Жонатан Перейра в 67-ата минута с удар от близо след нова асистенция на Кани.

В 80-ата минута гостите все пак стигнаха до почетно попадение дело на Серхио Гарсия за крайното 2:1.

Така Виляреал събра актив от 14 точки и заема 4-о място в таблицата. Еспаньол е 6-ти с 11 точки.