Виляреал диша във врата на Атлетик Билбао

Виляреал победи с 3:1 като домакин Осасуна с попадения през второто полувреме в мач от 22-ия кръг в Примера дивисион.

Жълтата подводница" бе без халфовете Кани и Бруно Сориано, но това не им попречи да спечелят нови три точки по пътя към четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига следващия сезон.

Две минути след началото на второто полувреме Жереми Пербе насочи топката в мрежата на отбора от Памплона и даде аванс в полза на домакините. В 55-ата минута Мануел Тригерос вкара втория гол за Виляреал с удар от далечна дистанция.

Четвърт час преди края реализира второто си попадение в срещата, давайки аванс на "жълтите" с 3:0. Три минути преди края на редовното време Ориол Риера се разписа с почетно попадение в полза на Осасуна, оформяйки крайния резултат 3:1.

Виляреал заема петото място в Примера дивисион с актив от 40 точки. Атлетик Билбао се намира на четвърта позиция с три точки повече. Осасуна е на 16-о място до момента с 22 точки.