Вилаш-Боаш: Монако е по-опасен без Бербатов

Великолепната игра на португалския полузащитник Жоао Моутиньо в голяма част предреши крайния изход на мача Монако- Зенит, който завърши 2:0, смята треньорът на руснаците Андре Вилаш-Боаш. Принцовете отиват напред в Шампионската лига като победители в групата, а Зенит ще се концентрира в Лига Европа през пролетта.

"Мисля, че Зенит направи едно добро първо полувреме. Контролирахме играта, надигравахме противника, но втората част беше за Монако. "Излизането на Димитър Бербатов направи играта на домакините много по-опасна, много по-агресивна в атака.

Те взеха инициативата, изработиха си свободен удар, вкараха гол. И ние вече нямаше как да прекършим техния устрем, съжалява португалският специалист. "Но ние ще се насочим към Лига Европа. Разбира се, искахме да пордължим в Шампионската лига. Веднъж имахме шанс, преди първия гол, който пропуснахме.

И след това вече нямаше как да създадем положение. След първия гол Монако напълно овладя събитията на терена и най-вече с блестящото представяне на Жоао Моутиньо.

Много е трудно да прекършиш защита като тази на Монако. И не само четиримата им в последната линия, а целият отбор се защитава много задружно. Преди жребия моето мнение беше, че групата е равностойна и непредвидима и видяхте, че е така, завърши младият треньор на Зенит, цитиран от БТА.