Вила диша по-леко след хубав успех над Уест Хям

Астън Вила спечели трудно с 2:1 у дома срещу Уест Хям в мач от 26-ия кръг на английското първенство.

Домакините от Бирмингам се измъкнаха от зоната на изпадащите и вече имат актив от 27 точки на 17-ото място, докато Уест Хям се намира в средата на таблицата на 11-а позиция.

Головете в двубоя паднаха в последния четвърт час, като първо се разписа Кристиан Бентеке от дузпа. Само пет минути по-късно Шарл Н'Зогбия покачи на 2:0 с прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Три минути преди изтичане на редовното време Ашли Уестууд си вкара автогол с глава след центриране на Джо Коул.

До края столичани се опитаха да достигнат до равенството, но вратарят Брад Гузан се отличи с няколко ефектни спасявания.