Виктория Томова пак даде само 3 гейма

Европейската шампионка по тенис Виктория Томова се класира на осминафиналите на турнира на хард за юноши и девойки до 18 години в академията на Крис Евърт в Бока Ратон, щата Флорида. 14-годишната софиянка, която е осма поставена в основната схема, разби участващата с "уайлд кард" американска тенисистка Джаклин Кац с 6:3, 6:0.

 

Вики спечели последните осем гейма в двубоя. Тя отново имаше затруднения от силния вятър във Флорида, но успя да се приспособи към него. В първия кръг петата в cвета с отбора на България също даде само 3 гейма на Мария Белая от Съединените щати, която бе победена с 6:0, 6:3.

 

За влизане на четвъртфиналите в Бока Ратон Томова трябва да преодолее вече по-сериозна съперничка. Това е 12-ата в схемата американка от азиатски произход Шанел ван Нгуйен. Тя е на 15 години и досега не е играла срещу българката.

 

Състезанието в академията на Крис Евърт е последно в подготовката на Виктория Томова преди дебютната й изява на големия турнир „Еди Хер", който стартира на 30 ноември и веднага след него в „Ориндж Боул".

 

След Бока Ратон Вики се завръща в Брадънтън, Флорида, в академията на IMG с Ник Болетиери, където започна тренировки на 26 октомври с личния си треньор Михаил Кънев.