
Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по тенис за девойки до 14 години, което се провежда в Пилзен, Чехия. Софиянката, която е №2 в схемата, разби 14-ата поставена Владица Бабич от Черна гора с 6:0, 6:1.
В спор за място на полуфиналите възпитаничката на треньора Михаил Кънев ще срещне белгийката Жюстин де Сутер, която е десета поставена на турнира в Чехия.
До момента Томова е загубила само шест гейма в трите си мача в Пилзен.
България има сериозни традици в шампионатите на Стария континент в тази възрастова група. Титли при 14-годишните са печелили Мануела Малеева, Магдалена Малеева и Любомира Бачева, която побеждава през 1989 г. Финал е играла Елена Пампулова, която отстъпва на Моника Селеш.
Освен приетата преди дни в Залата на славата тенисистка от Нови Сад, сред победителките личат още имената на Щефи Граф, Мартина Хингис и Жюстин Енен.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ