Виктор Троицки се класира за четвъртфиналите, победа и за Лейтън Хюит

Номер 5 в схемата Виктор Троицки (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на турнира на трева в германския град Хале с награден фонд 750 000 евро.

В среща от втория кръг сърбинът победи само за 53 минути Игор Андреев (Русия) с 6:3, 6:1. Троицки направи пет пробива в мача и загуби само пет точки от първия сервис, уточнява БТА.

Миналогодишният шампион в турнира Лейтън Хюит (Австралия) се класира за втория кръг след успех над Леонардо Майер (Аржентина) с 6:2, 6:3. За Хюит това е първи турнир след Индиън Уелс през март, след като се възстановяваше от контузии на крака и глезена.

Майер пък замени в основната схема на турнира номер 3 в света Роджър Федерер (Швейцария), който се отказа в последния момент.