
16-годишната българка Виктория Томова отпадна в първия кръг в турнира при девойките на Откритото първенство на Великобритания по тенис.
Томова, която заема 46-то място в световната ранглиста на нейната възрастова група, загуби с 4:6, 4:6 от Елен Алгурин (Швеция) за 79 минути игра. Българката се пречупи във финалните геймове на двата сета, позволявайки на скандинавката да запише четири пробива, два от които и осигуриха място във втория кръг на престижната надпревара в Лондон.
Вики завърши срещата с 24 печеливши удара и пет повече непредизвикани грешки.
В момента тече мачът от първия кръг в състезанието на двойки на Григор Димитров и партньора му Дмитрий Турсунов, а по-късно на корта ще излезе и ракета номер едно на България при жените Цветана Пиронкова, която ще продължи мача си на двойки, спрян заради дъждовното време в Лондон вчера.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ