Мултимилионерите от Анжи се отдалечават все повече от шампионската титла в Русия, след като днес клубът от Дагестан записа разгромно поражение с 0:4 от Краснодар в среща от 22-ия кръг на местната Висша лига.

Гол и асистенция за домакините записа бившият футболист на Левски Жоазиньо, който бе сред най-добрите за водения от Славолюб Муслин състав.

За Анжи пък това бе четвърти пореден мач без успех, като легендарният Гус Хидинк не може да разчита на контузената си суперзвезда Самуел Ето'о.

Домакините от Краснодар откриха след 34 минути игра, когато Вандерсон разпечата вратата на Габулов.

Почти веднага след почивката "зелените" удвоиха, а точен бе Жоазиньо. Любимецът на сектор "Б" бе изведен очи в очи с вратаря и чукна топката покрай него за 2:0.

И до края на срещата Анжи продължи да играе изключително слабо, а успехът на Краснодар доби размерите на разгром. В 59' Жоазиньо записа и асистенция за нов гол на Вандерсон, който минута преди края оформи и хеттрика си за крайното 4:0.