снимка: Guliver/Getty Images

Сезонът на Ливърпул е пред пълен провал за поредна година, след като Зенит посече европейските надежди на мърсисайдци, печелейки първата среща от 1/16-финалите между двата тима с 2:0 на "Петровский".

Суарес може да бъде обявен за големия грешник, след като опропасти няколко отлични положения, а в рамките на 3 минути през второто полувреме Хълк (69) и Семак (72) нанесоха смъртоносния удар за доскорошния участник в Шампионската лига.

Това е и втора ужасяваща загуба за възпитаниците на Брендън Роджърс, които в понеделник допуснаха поражение от УБА на "Анфийлд" в първенството и почти сигурно се прости с класиране в топ 4. Само след седмица пък ще разберем дали Зенит ще довършат своя съперник, тъй като ще играят на митичния стадион в реванша.

Още не бяха изминали 120 секунди от старта на срещата, когато Рейна се намеси фантастично след удар на Кержаков от близко разстояние, а само 3 минути след това отново той трябваше да избива след удар на Хълк. Между двете ситуации в полза на Зенит Суарес можеше да даде аванс на гостите, но стреля на сантиметри от гредата - вихрено начало на лошия терен на "Петровский".

В 15-ата минута Ливърпул пропусна уникално положение, след като защитниците подариха топката на Суарес, който се откъсна сам, но вместо да вкара, реши да лъже вратаря и сбърка - пореден пропуск за уругваеца.

Зенит продължи обаче да е по-активният отбор, а грешки на Рейна и Енрике едва не доведоха до голове, но руснаците не успяха да се възползват от създалите се ситуации. 5 минути преди края на полувремето пък Ливърпул направи отлична акция, която позволи на Стърлинг да намери Суарес в наказателното поле, но нападателят отново вбеси феновете на тим, като реши да чукне с петичка, вместо да забоде топката във вратата - нов пропуск и Роджърс беше бесен край тъч линията.

Вторите 45 минути започнаха с териториален натиск на Зенит, но Джонсън и отново Суарес пропуснаха добри положения за своя тим, като множеството опропастени ситуации бяха наказани само за 3 минути от руския гигант.

В 69-ата минута от нищото Хълк стреля от далеч, като превъзходният му удар намери горния ляв ъгъл на вратата на Рейна, влизайки неспасяемо за 1:0 в полза на домакините. Шокът за Ливърпул бе пълен, когато 3 минути по-късно превъзходна атака на Зенит завърши с ниско центриране на Анюков към Семак, който бе изпуснат от защитата и от 2 метра не сбърка - 2:0 за домакините и Суарес вероятно проклинаше късмета си в срещата, след като изпусна 4 100% положения.

В края на срещата Хендерсън и Даунинг пропуснаха да върнат поне едно попадение, а Суарес отново не успя да преодолее вратаря на Зенит, слагайки "черешката на тортата" в своето представяне на "Петровский".

szólj hozzá: Zenit vs Liverpool 2:0 MATCH HIGHLIGHTS