Юта Джаз поднесе изненадата на вечерта в НБА, след като у дома спечели със 109:94 срещу устремения към титла тим на Оклахома Сити Тъндър, който преди срещата в "Енерджи Салюшън Арина" беше записал 4 поредни победи.

Двубоят се разви доста равностойно, но "джазмените" успяваха да задържат на дистанция миналогодишния шампион в Западната конференция, а решаващи за успеха се оказаха финалните минути на 3-ата четвърт, както и началото на последната част.

В тези минути "гръмотевиците" се доближиха максимално до своя съперник, но домакините затегнаха защитата, а в първите 6:37 минути на последната четвърт записаха серия от 18:4 в своя полза, бетонирайки успеха, който запази добрия положителен баланс на тима от 29 победи и 24 загуби.

Най-резултатен за "джазмените" беше центърът Ал Джефесън, който наниза 23 точки, за успеха, а Милсап се отчете с дабъл-дабъл - 18 точки и 10 борби. Общо 6-а от състава на домакините завършиха с 11 или повече точки, като отборната игра на Юта беше ключът към успеха в срещата.

Кевин Дюрант вкара 33 точки, а Уестбруук добави 22, но като цяло Оклахома бе далеч от нивото, което показва през целия сезон и логично се стигна до 13-ата загуба в актива на миналогодишния шампион на Запада.

В същото време Коби Брайънт изненадващо вкара само 4 точки, но Лос Анджелис Лейкърс успя да се добере до успех у дома срещу Финикс с 91:85.

"Езерняците" едва не изпуснаха победата, след като от самото начало поведоха, но в третата част вкараха едва 9 точки срещу 24 на "слънцата", което постави под напрежение отбора на Д'Антони. В последните 12 минути обаче Дуайт Хауърд и Антуан Джеймисън се представиха отлично в края, а домакините успяха да обърнат и да спечелят 7-я си двубой в последните 10.

Д-12 беше най-резултатен за Лейкърс с 19 точки, като към тях добави и 18 борби, а Джеймисън също се отчете с 19 и 10 овладени топки. Уърлд Пийс, Неш и Кларк също записаха двуцифрен точков актив, а Коби добави 9 асиситенции към най-слабо резултатната си вечер през сезона. Майкъл Бийзли пък беше най-резултатен за Финикс с 18.