снимка: beroe.bg

Сбиване и четири червени картона белязаха баражът за място в Елитната юношеска група до 19 години между отборите на Берое (Стара Загора) и Локомотив (Пловдив).

Двубоят се игра в Карлово, за старозагорци набор 1994 година надделяха над своите връстници с 2:0.

Срещата обаче завърши със скандал, опънати нерви и уникална съдийска глупост на главния рефер на срещата Павлин Тютюнджан.

При решен мач в допълнителното време юношеският национал от Локомотив (Пловдив) Запрян Запрянов, който през тази пролет бе част и от първия състав на „смърфовете" повали на земята Ангел Костов от Берое. След това Костов стана жертва и на капитана на „черно-белите" Николай Петков, а на терена настъпи кратко меле.

След като страстите се успокоиха Тютюнджа логично показа червени картони на двама футболисти на пловдивското Локо - Николай Петков и Петър Челебиев, но по необясними причини изпрати в съблекалнята двама играчи и на Берое - пострадалият Костов и Петко Ганев, който изобщо не участва в ситуацията.

Още по-куриозно бе, че Николай Петков си позволи демонстративно да хвърли червения картон на съдията преди да напусне терена.

Иначе и двата гола паднаха през второто полувреме. В 49-та минута Исус Ангелов откри резултата, а в 51-та Пламен Пенев реализира второто попадение за заралии.

На 12 юни от 18 часа Берое играе със Светкавица в следващия си двубой за място в Елитната юношеска група.