снимка: fc-tiraspol.com

Отборът на ФК Тираспол спечели за първи път Купата на Молдова по футбол, информира БТА. Възпитаниците на Влад Гоян победиха на финала Верис с 4:2 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията двата отбора си размениха по още едно попадение.

В герой за състава на ФК Тираспол се превърна юношата на Левски Георги Георгиев. Вратарят спаси две дузпи и беше в основата на триумфа.

Като резерва пък се появи още един български футболист Георги Каранейчев, който замени Александру Попович в 57-ата минута.

Тираспол беше близо до трофея още в редовното време след гол на Александру Гросу след час игра, но три минути преди края Кристиан Кърлян изравни за шампиона на втора дивизия.

Автогол на гвинейския защитник Джибрил Пайе даде аванс на Верис в края на първото продължение, но три минути преди последния съдийски сигнал Анатолий Чепатин изравни.

При дузпите Георгиев отрази ударите от бялата точка на Николае Милинчяну и на Кърлян и осигури трофея за ФК Тираспол, който ще играе в Лига Европа.