Мачът между отборите на Унион Вила Краузе и Килмес за Купата на Аржентина продължи само 45 минути, след като беше прекратен заради безредици по трибуните на почивката.

Недоволни от играта на своите, които губеха с 0:3 до почивката, феновете на домакините счупиха предпазните огради на стадиона и опитаха да нахлуят на игралното поле.

Полицията се намеси решително и предотврати щурмуването на терена от ултрасите на Унион с помощта на мощни водни оръдия.

В следствие на ексцесиите обаче, беше взето решение двубоят се прекрати на полувремето, при резултат 0:3 в полза на гостите от Килмес. Тепърва аржентинската федерация ще решава какви санкции да постанови.

Това е поредният акт на насилие в родината на тангото, където феновете подкрепят страстно любимите си отбори, но често преминават всякакви граници в поведението си на и извън стадиона.

Ако тази статия ви се струва интересна, харесайте Sporta.bg във Facebook, за да следите всичко най-актуално в света на спорта и живота на спортистите

Вижте видео от вандалските сцени на почивката в мача между Унион Вила Краузе и Килмес: