Палермо най-накрая показа истински дух в борбата за оцеляване в Серия А, след като този следобед у дома успя да изненада Рома и да спечели с 2:0 срещу възродения тим от италианската столица.

Още през първото полувреме домакините загатнаха, че срещата ще бъде много трудна за "вълците", въпреки че в началните минути гостите успяха да създадат няколко опасни положения пред Сорентино.

След първоначалния натиск на римляните домакините натиснаха и в 21-та минута "Ренцо Барбера" изригна, след като сстрахотна комбинация между Миколи и Иличич завърши с гол на втория - 1:0 за домакините, а Иличич отбеляза общо 3-ия си гол срещу Рома.

Това стъписа Рома, която изцяло предостави инициативата на домакините, а в 35' отново комбинация между головото дуо на Палермо доведе до втори гол - този път Иличич изведе Миколи и нападателят не сбърка за 2:0.

Освалдо и Пиянич се появиха на почивката за Рома, като освежиха нападението на гостите, но те така и не успяха да пробият защитата на домакините, които се бореха със заби и нокти за всяка топка на терена.

След като през цялото второ полувреме "вълците" натискаха, гол така и не падна, като в последните минути срещата се доиграваше и кандидат №1 за изпадане се поздрави с първи 3 точки от 24-и ноември насам.

Успехът отлепи Палермо от дъното, като тимът от Сицилия вече е с 24 точки на 19-о място. Спасението пък изглежда постижимо, като Дженоа е само на 3 точки, след като направи равен със Сиена днес.

Рома пък записа първа загуба от 10-и февруари насам, като пропусна златен шанс да се доближи на 4 точки от зона "Шампионска лига". Римляните са с 47 точки на 6-а позиция.

Palermo 2-0 Roma_footyinter.com_allby f100002223463815