Борещият се за титлата в Серия А тим на Наполи отпадна безславно от европейските клубни турнири, след като "адзурите" загубиха и втория си мач с чешкия Виктория Пилзен.

След като претърпя поражение с 0:3 насред Неапол в първия мач, отборът на Валтер Мацари загуби с 0:2 реванша и отпадна от надпреварата с общ резултат 0:5.

Така Виктория Пилзен продължава към 1/8-финалите на Лига Европа, където съперник на чехите ще бъде отборът на Фенербахче, елиминирал БАТЕ Борисов в друга среща от 1/16-финалите.

Виктория реализира две попадения през втората част на мача, като първо Коварик откри в 51', а Течл оформи крайното 2:0 в 74'.

Звездата на Наполи Единсон Кавани се появи в игра след почивката, но и това не промени с нищо представянето на италианците.

szólj hozzá: Plzen 2-0 Napoli