Нападателят на Реал Мадрид Карим Бензема и повод за празнуване тази вечер - той показа, че заслужава да е част от стартовите 11 на Жозе Моуриньо след като отбеляза гол, а и даде две асистенции на Роналдо.

Напоследък французинът позагуби титулярното си място за сметка на Игуаин, но ако продължава да се представя така, както тази вечер, то е сигурно, че португалецът ще залага все по-често на него.

Бензема беше бърз, търсеше празните пространства, движеше се постоянно, пресираше, шутирше - мечтата на всеки треньор.

Тази вечер обаче неговата минута беше 48-ата - тогава той показа безкрайната си креативност и нюх към гола, реализирайки феноменална задна ножица за 0:2 срещу Аякс.

Самият гол е наслада за окото и няма човек, който да не пусне отново и отново видеото, което е под този текст. Класата и финесът на Бензема са представени в пълния си блясък.

Самата атака обаче също се нуждае от специално внимание - Реал Мадрид се превърна в специалист по този елемент, но днешната атака заслужава да бъде използвана като пример за всеки един отбор как трябва да се контраатакува.

Кайехон-Бензема-Марсело-Кака-Бензема - тази комбинация матира защита на Аякс, а и би препарирала почти всяка друга защита. Всеки един пас бе премерен до последния сантиметър, никой не задържа излишно топката, всичко беше подчинено на колектива. Просто прекрасно...

Но думите са излишни - представяме ви видеото от страхотния гол. Наслаждавайте се!