Атлетико (Мадрид) записа шести пореден неуспех в опита си да подчини Валенсия в първенството, след като двата европейски бойци на Испания завършиха наравно 1:1 в късното дерби на „Висенте Калдерон", което затвори 29-ия кръг в Ла Лига.

Попаденията бяха реализирани в рамките само на 60 секунди, и то при изтекли едва 6 минути от началото на играта.

Бразилецът Жонас откри резултата в полза на „прилепите" в 5-ата минута, с което реализира 8-ия си гол за тима под ръководството на Ернесто Валверде.

С това свое постижение Жонас стана топ реализаторът на Валенсия, откакто треньор е испанецът, изпреварвайки звездата Роберто Солдадо с едно попадение.

Самият 23-годишен таран не взе участие в срещата, тъй като лекува контузия, но дори без неговото включване авангардът на „прилепите" изглеждаше достатъчно внушително и само в рамките на първото полувреме към вратата на домакините бяха отправени цели 12 удара.

В 6-ата минута пък резултатът бе изравнен след точния изстрел на колумбийския тигър на Атлетико - Фалкао - който продължава битката за топ реализатор на Примера дивисион със суперзвездите Лео Меси и Кристиано Роналдо.

Фалкао вече има 22 попадения и изостава с 6 от втория в класирането при голмайсторите Роналдо, докато Меси е убедителен лидер с 43 поразени мрежи.

Наставникът на Атлетико Диего Симеоне не успя да запише своята победа номер 50 начело на „дюшекчиите".

Този факт не е особено изненадващ, при положение, че Валенсия е един от 4-те отбора, които мадридчани не са подчинявали под ръководството на аржентинеца.

Атлетико записа второ поредно домакинство в Ла Лига без постигната победа, което е най-слабата им серия досега.

„Дюшекчиите" не успяха да се възползват от грешката на Реал Мадрид, който снощи записа изненадващо равенство 1:1 при гостуването си на Сарагоса.

Атлетико има 61 точки и остава на трета позиция в класирането, като изостава с 1 пункт от „белия балет".

Валенсия пък е 6-ти с 46 точки, 1 по-малко от Малага и 2 по-малко от Реал Сосиедад.

szólj hozzá: Atletico Madrid vs Valencia 1:1 GOALS HIGHLIG