снимка: Guliver/Getty Images

Миланският гранд Интер записа изключително тежко поражение при гостуването на Фиорентина в среща от 25-ия кръг на Серия А, след като тази вечер отборът на Андреа Страмачони бе разгромен с 1:4 на „Стадио Артемио Франки" във Флоренция.

Балканското дуо Стеван Йоветич - Адам Ляич наниза общо четири гола в мрежата на Самир Ханданович, като Интер изигра един от най-лошите си мачове под ръководството на Андреа Страмачони. Антонио Касано върна един гол за гостите в края, но като цяло Интер можеше да загуби и с още по-сериозна разлика.

За „нерадзурите" това е общо 8-о поражение от началото на сезона, като Интер остава на 5-а позиция и на само точка от третия Лацио и зона Шампионска лига. „Небесносините" от Рим обаче са и с мач по-малко. Фиорентина от своя страна събра актив от 42 пункта и се доближи на точка от днешния си съперник, оставайки обаче на 6-о място в таблицата.

Двубоят на „Артемио Франки" стартира зле за гостите, които допуснаха първо попадение след само 13 минути игра. Стеван Йоветич отклони една топка към Адам Ляич, който не сбърка и изведе „Ла Виола" напред - 1:0.

Точно двадесет минути по-късно Фиорентина успя и да удвои аванса си, като този път се разписа асистентът за първото попадение Стеван Йоветич. Черногорецът получи кълбото с гръб към вратата, брилянтно се завъртя и отправи зашеметяващ удар в един от горните ъгли на вратата - 2:0.

До почивката Интер по никакъв начин не показа, че може да се върне в мача, като отборът на Андреа Страмачони играеше трагично на стадиона във Флоренция.

Това бе затвърдено и през втората част, когато футболистите на Енцо Монтела довършиха своя съперник. В 54' резултатът стана класически, а Стеван Йоветич наниза второто си попадение в срещата. Защитата на Интер не успя да се справи с едно центриране на Пизаро, като за лош късмет на Ханданович, топката попадна в краката на Йоветич. Черногорецът бе безмилостен и отбеляза за 3:0.

До края на мача гостите с нищо не подобриха представянето си, а „Артемио Франки" видя още един гол във вратата на миланци. Това се случи в 64', когато за втори път в двубоя се разписа и Адам Ляич. Сърбинът получи асистенция от Валеро и с фалцов удар прониза словенския страж на Интер за 4:0.

Честта на „нерадзурите" донякъде бе спасена от Антонио Касано, който в последните минути върна един гол за Интер. ФантАнтонио отбеляза с премерен изстрел по земя, но за гостите вече бе твърде късно за нещо повече в сблъсъка.

szólj hozzá: Fiorentina vs Inter Milan 4:1 MATCH HIGHLIGHT