Мачът от 16-тия кръг на руското футболно първенство Динамо /Москва/ - Зенит бе прекратен в 41-та минута при резултат 1:0 за домакините поради инциденти, предизвикани от запалянковци на гостуващия отбор от град Санкт Петербург.

Вратарят на Антон Шунин в 37-та минута бе уцелен от петарда на гостуващите запалянковци, падна на земята, но след това се изправи. В 41-та минута главният съдия реши да прекрати срещата заради инцидентите и хвърлянето на предмети по терена от началото на мача.

25-годишният вратар на Динамо /Москва/ и руски национал Антон Шунин така коментира ситуацията:

"Нещо падна, аз погледнах надолу и изведнъж в лицето ми се взриви петарда. Имам проблеми със зрението и слуха, отивам в болница за изследване".