Едно от чаканите с нетърпение дербита в Англия между Тотнъм и Челси остана без победител, след като в мач от 6-ия кръг на "Уайт Харт Лейн" двата тима завършиха наравно 1:1.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, като Сигурдсон в 19' даде аванс на домакините, но капитанът Тери в 65' изравни след асистенция на Хуан Мата. 10 минути преди края на двубоя Торес си изкара втори жълт и червен картон, но Тотнъм не успя да се възползва от численото си преимущество.

Това е 36 равенство между двата отбора, както и 19-о на "Уайт Харт Лейн". Тотнъм пък не успя да се изравни по победи с Челси на своя стадион - 25:26 в полза на Моуриньо и компания.

"Шпорите" за пореден двубой показаха голова немощ, след като създадоха много положения, но не успяха да реализират повече от 1 гол и остава на едно от последните места по съотношение удари/голове.

Нападателите на Челси пък продължиха със своята неефективност, като един единствен гол от последните 26 бе отбелязан от тарана на отбора.

Тотнъм засега остава на върха в класирането, като има актив от 13 точки, но след 2 часа Арсенал може да заеме мястото на лондонския си съперник. Челси пък запазва третата си позиция с 11 точки, но също може да бъде изместен.

Двубоят започна отлично за домакините, които създадоха много опасни положения в началото на срещата и логично се стигна до попадение - в 19' топката беше насочена към Ериксен в наказателното поле. Той с едно докосване намери Сигурдсон, който избяга от Иванович и прониза Чех за 1:0.

В следващите минути настъпи смут в играта на Челси, но "шпорите" не успяха да се възползват от преимуществото си на терена, а Сигурдсон изпусна още едно отлично положение.

След 30' играта беше изравнена, като "сините" заиграха по-добре и дори натиснаха своя съперник, но до гол не се стигна. Най-доброто положение се откри пред Азар, чийто удар обаче не попадна в целта.

От самото начало на втората част гостите заиграха на пълни обороти в преследване на попадение, а Торес тормозеше постоянно защитата на Тотнъм. Именно той мина двама защитници и центрира към Оскар в 47', но бразилецът не успя да засече. Минути по-късно самият Торес беше париран от Лорис след нов отличен пробив.

На терена се появи и Хуан Мата, който определено освежи централната зона на Челси, а негов гол в 57' беше отменен заради засада. В 65' обаче пренебрегваният от Моуриньо испанец даде заявка за титулярно място, след като центрира брилянтно към Джон Тери, а капитанът отбеляза с глава за 1:1.

Добрата игра на Челси продължи и Лорис трябваше още веднъж да се намесва решително, след като Шурле остана сам срещу френския национал, но вратарят не трепна. В 82' пък Торес си изпроси втори жълт картон и, след като беше най-добрият на терена в синьо, трябваше да остави своите с човек по-малко до края на срещата.