Тотнъм успя да се съвземе от тежката загуба с 0:3 от Уест Хям, след като тази вечер стигна до много ценен успех с 2:0 над Астън Вила, и то като гост в Бирмингам.

"Шпорите" изиграха двубоя много умно, като държаха играта под контрол и се разписаха по веднъж в двете полувремена. Андрюс Таусенд даде аванс в 31' на своите, а Солдадо вкара първия си гол от игра за лондончани.

В срещата се появи и Александър Тонев 15-ина минути преди последния съдийски сигнал, но не успя да промени развоя на събитията, въпреки че домакините имаха няколко опасни атаки в края.

След трите точки, завоювани днес, Тотнъм успя да се изравни с Манчестър Сити и двата отбора имат по 16 точки, но лондончани остават извън топ 4, но и само на 3 точки от лидера в Премиършип.

Поредният колеблив мач на Вила пък отреди на Тонев и компания 13-а позиция, като отборът има 13 точки.

Срещата започна по-добре за домакините, които направиха няколко силни атаки, а още в 4' Агбонлахор пропусна да се разпише. Малко по-късно Лорис успя да избие силен удар на Уестууд.

С голяма доза шанс гостите първи се добраха до попадение, след като в 31' Андрюс Таусенд се опита да центрира в наказателното му поле, но топката се устреми към вратата, а Гузан не успя да се намеси - 1:0.

До края на полувремето Тотнъм можеше да поведе и с повече, но Солдадо и Таусенд пропуснаха, а комбинация между Уестууд и Вайман завърши с аут на нападателя.

След почивката Бентеке на два пъти можеше да се разпише, но при единия случай Лорис се намеси решително. На отсрещната врата пък Гузан спаси страхотен удар на Паулиньо. Така се стигна до 65', в която Паулиньо намери по отличен начин Солдадо, който с категоричен удар вкара първия си гол от игра за Тотнъм.

Голът обезвери домакините, които не създадоха повече положения, въпреки че на терена се появи и Сашо Тонев. Той пък се отчете с два хубави удара, но и двата бяха спасени от Лорис - 2:0 за Тотнъм.